Дизайн сайту, блогу VS контент. Гарний дизайн сайту.

Якщо хтось мене читає, тобто якось може вже відвідував цей блог, той помітить зміну дизайну сайту.

Так, час від часу треба щось змінювати, тому я нарив десь цю тему (на якомусь блозі)

 • трошки додав їй філософського змісту, змінивши логотип на модифікованого нео-Сковороду
 • змінив бічну колонку, просто включивши туди інший php-код
 • змінив низ сторінки - я там розмістив посилання на сторінки блогу з потрібними мені анкорами, тому можу сказати, що цей спосіб внутрішньої оптимізації сайту є ефективним для просування низькочастотних запитів (результат - підвищення позицій сайту можна побачити як в Яндексі, так і в Гуглі :) ).

Про вічну дилему Дизайн сайту - Контент блогу можу декілька слів сказати:

 • гарний дизайн сайту - впливає на попереднє сприйняття сайту.

Якщо Відвідувачу, який вперше завітав на сторінку, “прийшовся до смаку” дизайн сайту і йому приємно (цікаво :) ) і зручно читати і взагалі сприймати будь-яку текстову чи графічну інформацію, то він з задоволенням : - почитає ще щось цікаве на сайті, додасть сайт у закладки свого інтернет-оглядача чи на свою сторінку у сервісах соціальних закладок (блог можна у RSS-рідер додати) і мабуть стане частим відвідувачем / читачем, який може приносити дохід через оголошення систем контекстної реклами. В цьому плані дизайн сайту має бути спрямований на зручність користування для кінцевого споживача (так звана юзабіліті сайту).

 • хороший дизайн блогу - це власний індивідуальний дизайн для сайту.

Кожен блогер (і прекрасна половинка цього руху-хоббі-професії особливо) в глибині душі хоче виділитися від маси інших своєю особливою фішечкою у дизайні - тут одну маленьку квіточку, а там колесо від машинки, на яку ще треба заробити, а там…а там… :) . У мене хороша візуальна пам’ять, тому я часто пам’ятаю і зауважую зміни дизайну блогів і сайтів, які відвідую. Певною мірою в мене вже склався такий стереотип невідомого блогу як сайту, де в шапці я маю зустріти баннер Главмеда і ще якось партнерки. Звичайно, що для людини яка лише почала вести блог (уточнюю - stand-alone блог) і не знає в достатній мірі основ HTML… , стандартної теми Вордпресу чи іншої немодифікованої теми буде достатньо. Лише потім, в міру зростання апетитів і умінь (виростання з ламерства?), з’явиться бажання стати особливим :)

 • і про контент сайту / блогу - гарний дизайн на сайті без змісту - це те саме, що новий червоний металік на старому і гнилому Москвичі - і начебто красива фарба, і все-таки шкода її на такому лайні. Погоджуєтесь?

І ще про це ж: пошукав у Гуглі “гарний дизайн сайту” і заліз на таку сторінку - http://compas.lviv.ua/webdesign.html - і красиво начебто, і ціни на послуги красиві (судячи з телефону мабуть сихівські :) - пацани, нічого проти не маю!) , а ось читати такий шрифт я *бав!

За що я люблю Оперу? За режим користувача - надпрактична опція якщо пипець треба щось почитати а воно той дизайн сайту ні туди, ні сюди не хоче шрифти мені змінити і збільшити.

Все - ото мозок навантажував коли писав все це. А взагалі-то, спочатку я хотів прокоментувати пост у Анфіси (посилання вище у тексті) і допомогти їй з блоком коментаторів, але мій допис не приймався нормально, тому я його розмістив внизу цього посту.

Замітка Анфісі.

<div id=”text-1″ class=”dbx-box widget_text”>
<h3 class=”dbx-handle”> Очеь люблю их :) </h3>
<div class=”dbx-content”>
Отсюда удаляем лишнее <li>
<ul><li>
Мы любимые :) - наверное здесь должен быть php-код</li> </ul>
Отсюда удаляем лишнее </li>
</div></di>

В самому CSS були відсутні ідентифікатори і клас, які використовуються у плагіні / віджеті, тому треба або створити їх, або відредагувати код у плагіні чи сайдбарі. Успіхів :)

P.S. Доповнення від 26 травня.

Писав цей пост вночі, після важкого суботнього дня (здавав відробки за курс менеджменту і маркетингу в персональному порядку), тому в тексті так часто Ви побачите отакі штукенції як гарний дизайн сайту та підвищення позицій сайту в пошукових системах. Це є результат… результат відповідного написання ревалентного  тексту (тобто такого який відповідатиме запитові потенційного споживача відомо якої послуги - пошукової оптимізації і розкрутки сайту). Все частіше ловлю себе на думці, що я не проти попрацювати на “якогось дядю”, і взагалі, в силу своїх можливостей, зробив би це своєю основною професією… Думати треба було 3 роки тому :(

Ось такі справи.

2 Responses to “Дизайн сайту, блогу VS контент. Гарний дизайн сайту.”

 1. Патифонов Says:

  Ух, я поражен, чесно, класный дизайн. Нареканий нет, получше чем прежний. Только маленький недостаток, баннера сапы и еще чего-то по центру бы поставить, а то как то они к краю страницы некрасиво стоят.

 2. Олег Says:

  Блин, идей много (и насчет дизайна блога тоже - хочу научится делать свои темплейты), а вот времени позарез - сессия полным ходом - сегодня даже на одной лекции был - правда и то последней - и реально понравилось!
  P.S. Сапобаннер сверху поставил - нравится.
  Спасибо за критику - человек сам никогда не увидит своих недостатков , пока ему не укажут другие:)

Leave a Reply


Amcaptcha &mdash захист від спаму у Wordpress

Memory: 13.27MB