Вінтон Серф, віце-президент Google, один з батьків інтернету

Вінтон Серф, віце-президент Google, один з батьків інтернету«Один з батьків інтернету», — Вінтон Серф, віце-президент Google, один із розробників всього того, щл сьогодні “хаває наш моск” - інтернету.

Торік виконалося 50 років управлінню перспективних дослідницьких програм в області оборони США (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA), в надрах якого був створений інтернет. В кінці минулого року пройшли також перші випробування міжпланетарного інтернету. Віце-президент Google Вінтон Серф, що брав участь в них, якого називають одним з творців інтернету, розповів про себе і своє бачення інтернету.

У 1998 р. ми з друзями вирішили придумати спосіб розширення інтернету, щоб він працював по всій Сонячній системі, і почали розробляти міжпланетарну систему в лабораторії Джеффрі Полсона в Каліфорнії. Надалі в космос відправлятимуть не лише людей, але і роботів з устаткуванням, керованих із Землі. Космонавти зможуть спілкуватися один з одним і дістануть доступ до великого інтернету. Ми дістали схвалення НАСА на проведення випробувань інтерпланетарной системи. Мета тестів — точніше визначити, якими мають бути інтернет-протоколи для космосу. У 2009 р. ми плануємо завантажити ці протоколи на космічну станцію і провести додаткові тести, а до кінця року отримати дозвіл на створення додатків для роботи в космосі, заснованих на цих протоколах.

Вас часто називають творцем і батьком інтернету. Чи згодні ви з цим?

Я не батько інтернету. Боб Кан запросив мене прийняти участь в програмі, яку він почав під час роботи в DARPA. Ми працювали дуже щільно разом, щоб розробити базову структуру [інтернету]. Тому мені здається чесним вважати нас обох отцамі інтернету. Боб і я працювали над арпанетом, попередником інтернету, в створенні якого брали участь та інші. Боб був головним архітектором ARPAnet, моя роль полягала в основному в розробці протоколів, але навіть в цьому проекті лідером був не я, а мій кращий друг Стівен Крокер. Я брав участь в цьому [разом з Робертом Каном розробив протоколи TCP/IP] і написав програмне забезпечення, щоб оцінювати роботу арпанета. У той час я був випускником UCLA, працював в лабораторії професора Лена Клейнрока. Він займався дисертацією, присвяченій комутації пакетів (технологія доставки повідомлень, при якій дані, розбиті на окремі пакети, можуть пересилатися з вихідного пункту в пункт призначення різними маршрутами.). Це він уклав контракт з DARPA на створення мережевого вимірювального центру, а я був програмістом. Моя роль велика, але я не вважаю себе головним героєм цієї історії.

Чим ви пояснюєте те, що на відміну від інших країн в Росії Google не лідер ринку?

У Росії, Китаї, Південній Кореї наша пошукова система дійсно не найпопулярніша. Але за останніх пару років ми поліпшили там наші стандарти частково завдяки удосконаленню наших здібностей розпізнавати слова в кожній з мов і здійснювати їх пошук. У китайській і корейській мовах між словами не ставляться пропуски. У систему необхідно ввести словник мови, щоб виділяла окремі слова. До того ж в пошукача, що з’явився в країні раніше, завжди є перевага, тому спочатку всі їм користуються. Так, в Китаї дуже популярний Baidu, в Росії — починається на Y… Взагалі, добре, коли перед нами коштує такий виклик, який заставляє нас краще працювати.

Деякі інтернет-діячі вважають, що в інтернеті, як і на автомобільній трасі, люди повинні з’являтися лише з документами. Ваше відношення до такої ідеї?

Аналогія з дорогою правильна. Але я б не став відкидати принцип анонімності. Існує безліч ситуацій, коли це досконало законно. Я вважаю, що ідентифікація [у інтернеті] має бути не примусовою, а добровільною.

Як ви відноситеся до ідеї ввести домени на кирилиці?

Я дуже підтримую цю роботу. Коли я був головою ради директорів ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, міжнародна некомерційна організація, регулююча питання, пов’язані з функціонуванням інтернету. — «Відомості»), я був великим прибічником введення нелатинських шрифтів. Ми вже спробували це зробити в 2003 р., але правила були настільки різнорідними, що ними могли скористатися зловмисники.  Через те, що деякі букви в кирилиці, грецькій мові та латиниці виглядають однаково (наприклад, h і н), можна ввести в оману користувача, що не читає на одній з цих мов, і, наприклад, отримати його персональні дані і паролі (так званий фішинг). Нові правила, над якими ми зараз працюємо, повинні виключити подібні випадки.

Оригінальна стаття - http://www.vedomosti.ru/newspaper/article.shtml?2009/01/21/177799


P.S. Хороший интернет заработок . Поспілкуватися про SEO можна тут - форум по заработку . І чому мені в голову не прилазять якісь хороші  бизнес идеи для того щоб стати мільйонером???