Jpg, jpeg та каверзні щупальці Microsoft-а

Новий стандарт JPEG буде презентований цього року.

Jpg, jpeg та каверзні щупальці Microsoft-аJPEG XR -  новий формат  зображення, розроблений Microsoft обіцяє цілий ряд переваг в порівнянні з JPEG. Joint Photographic Experts Group, яка затвердила оригінальний і до цих пір юзаний формат JPEG,  може затвердити JPEG XR  на “завершальний етап стандартизації”, після голосування на найближчій конференції.
“Комітет сподівається, що міжнародний стандарт JPEG XR буде представлений  цього року”.  Згідно заяви Microsoft, JPEG XR  пропонує декілька переваг в порівнянні зі старим-добрим JPEG.

З одного боку, оскількиJPEG XR є “розширений діапазон”, то він дає користувачеві більш динамічний діапазон. JPEG використовує 8 бітове кодування, яке надає 256 градацій, але JPEG XR може використовувати 16 біт або більше для тоншого налаштування зображення.

Жаба

microsoft-sign.jpg

Ех, був би в мене якийсь загородный дом в Карпатах…Гори, сніг, лижі, гаряче вино на Тростяні, а потім в сауну (солярий в аренду не піде).

 Jpg, jpeg та каверзні щупальці Microsoft-а

От і фотка у форматі JPG (сайт Буковелю - фотка не моя… Я на дошці навіть ніколи не стояв, але карвінги ні на що не проміняю! )


P.S.  А ще інформація для роздумів - Сколько заработали популярные блоггеры в 2008 году - в чужій кишені зажди цікаво.