Google.BY або коли вже чекати Google.UA?

googleЯк відомо, ще наприкінці лютого гігант Google виграв у білоруському суді справу про право власності на домен Google.BY.

Корпорація Google змогла відсудити домен google.by у білоруського кіберсквоттера Дениса Корабльова, керівника інтернету-агентства Activemedia. Ще вкінці 2008 року представники Google подали позов на Корабльова, стверджуючи, що той порушує авторські права корпорації, використовуючи фірмовий знак і найменування (Так фактично і було).

“Домен google.by був зареєстрований третьою стороною, яка в принципі не мала жодного відношення до Google, і повністю копіював наш сайт. У зв’язку з цим ми звернулися до суду з позовом про порушення прав на товарний знак і фірмове найменування. Справа розглядалася у Верховному Суді Республіки Білорусь в грудні 2008 р. Рішення було прийняте на користь Google, суд постановив відмінити реєстрацію цього домена, внаслідок чого в січні 2009 р. Google зміг зареєструвати доменне ім’я Google.by.

Поки-що сайт не функціонує повністю, зараз ведуться підготовчі роботи до запуску сервісів Google на цьому домені”, — повідомила директор по зв’язках з громадськістю “Google Росія” Алла Забровська. Тривалий час білоруська версія порталу Google була доступна за адресою google.com.by — і причиною цього була недоступність домена google.by, раніше зареєстрованого Денисом Корабльовим. (Зараз йде редірект з google.by на google.com.by). Інтерфейс порталу кіберсквоттера був дуже схожий на інтерфейс самого Google, на сторінці розміщалися блоки контекстної реклами і платні посилання.

GoogleВсе це змушує задуматись над тим, що і український Гугл Google.ua не належить самому Гуглу, але правила Юанету вимагають реєстрації торгової марки на знаків для реєстрації домену…

gmail.gifgmaillogo_s.gifІ ще - Gmail.RU та Gmail.DE Гуглу теж не належать… У справі  Гугл проти Gmail.DE німці вирішили, що оскільки сам домен Gmail.DE був зареєстрований ще до “народження Gmail від Google”, то і нема чого його передати Гуглу. Gmail.RU теж зареєстрована як окрема ТМ.


P.S. Проста рецензия на будь-який фільм - це одна з причин його подивитися і оцінити для себе. І неважливо - триллер, драма це чи взаглі документальний ролик про ризограф riso. Чиста вода - запорука життя. Aqua vita. Як відомо, зараз строительство дачных домов здесь і там подешевшало.