Яка різниця між HTML і XHTML? Замітка для себе

html.pngxhtml-2.pngНотатка виключно для себе: основні нюанси відмінностей, які завжди були б під рукою (на блозі).

Отож, різниця не лише в кількості букв. HTML – це стандртна мова розмітки документів у павутині; так само HTML є додатком SGML (стандартної узагальненої мови розмітки). А XHTML в свою чергу- це розширена мова розмітки гіпертексту, створена на базі XML. Головна їх відмінність полягає в тому, що XHTML, на відміну від HTML, використовує синтаксис XML. Тобто XHTML вимагає більш строгих синтаксичних правил розмітки аніж HTML.

Перевага XHTML в тому, що аналіз документів XHTML простіший та швидший через використання строгих правил синтаксису; обробка XHTML можлива навіть на мобільних телефонах з невеликими ресурсами.

Основні правила XHTML:

  • Всі елементи розмітки (теги) повинні бути закриті (наприклад: <p> </p>). Одиноні теги (такі як <br>, <img>) повинні мати “/” в кінці (напр.: <br />)
  • Повинна зберігатися коректна вложеність елементів (тегів).
  • Імена елементів та атрибутів мають бути в нижньому реєстрі (напр: <img src=”http://www.google.com/logo.jpg” alt=”Google logo” /> замість <IMG SRC=”” ALT=”” />).
  • Символи “<” та “&” всюди, навіть в URL,  повинні занінятися на “<” і “&” відповідно. Консорціум W3C рекомендує браузерам не обробляти XHTML документи якщо є дані символи і видавати помилку (Unreal nowadays :).
  • Всі значення атрибутів елементів повинні заключатися в подвійні чи одинарні лапки (напрмер: <img width=”50” /> или <img width=’50’ />).

Що краще використовувати - XHTML чи HTML? Це вже риторичне питання. Я наприклад таки домучив  блог до валідного XHTML, але це просто для себе. У дійсності XHTML розроблявся з врахуванням загальної сумісності призначених для користувача браузерів (user agents). В той же час всі браузери вміють читати HTML і більшість браузерів обробляють XHTML документи як звичайний HTML.

P.S. Неважливо на якій мові розмітки створений сайт визитка - це ж не парфюмерия - і не пахне :)

Не тримайте свою думку при собі

Your comment


Amcaptcha &mdash захист від спаму у Wordpress