Контролюй доступність своїх сайтів! 12 корисних сервісів

На фото - ювілейний хронограф Audi, присвячений 100-літтю існування марки.

твій час - це твої грошіХостинг

Сьогодні в мого хостера були якісь технічні неполадки (на форумі про це було написано, а от в листом наприклад повідомлено не було :( - непорядок панове)

Не наголошуватиму на важливості стабільного і швидкого хостингу для SEO та розкрутки (просування) сайту: всі Ваші старання щодо оптимізації внутрішнього коду, переписування текстів та внутрішнє перелінкування можуть бути нівельовані лиш одним неприємним фактом - хостинг здох (Прапала фсьо! 2009 © Ю.В.Т.)

Тимчасово не працює база даних?

Як результат - Error establishing a database connection і цей самий текст замість гарно оптимізованого текстового наповнення на всіх сторінках Вашого сайту.

Хостера DDoS-ять і Ваш сайт взагалі недоступний?

Такі прецеденти уже є - варто згадати російського хостинг-провайдера Мастерхост, який місяць тому випадково заблокував IP-адреси роботів Яндекса, вважаючи їх поведінку за DDoS-атаку. Як результат, у половини їх клієнтів сайти випали з індексу, трафік з Яндексу впав зі всім витікаючими наслідками.

Саме для оперативного реагування на будь-які проблеми з хостингом та повідомлення про простій публікую на блозі вільний переклад статті російського блогера та веб-розробника Владимира Жилинского - Мониторинг и анализ доступности сайтов.

 • Яндекс-Метрика (metrika.yandex.ru) - перспективний сервіс (найближчим часом розгляну детальніше), який вміє перевіряти доступність сайтів та повідомляти про це через SMS та e-mail. Необхідно встановити лічильник.
 • Pingdom.com —популярний англомовний сервіс моніторингу сайтів. Базовий тариф коштує $9.95/місяць і дозволяє контролювати 5 сайтів із багатьох точок та отримувати 20 SMS-ок за оплачуваний період. Доступні протоколи моніторингу: HTTP/HTTPS, Ping, TCP/UDP, DNS, POP3/IMAP/SMTP, також перевірка змісту сторінки.
 • Host-Tracker.com — сервіс з російськомовною версією і безплатним тарифом на 1 місяць. Має 47 точок для моніторингу. Можна безплатно моніторити 2 сайти з інтервалом перевірки у 30 хвилин та отримувати щотижневі звіти на e-mail. Платний моніторинг коштує $5 за місяць і дозволяє провіряти кожних 10 хвилин до 5 сайтів, формувати щоденні звіти, перевіряти вміст сторінок та отримувати до 10 SMS-ок в місяць. Також є відправка сповіщень в ICQ та Jabber.
 • Siteuptime.com дозволяє безплатно слідкувати за одним сайтом. В кінці місяця буде звіт, є багато точок моніторингу (замірється час відклику сторінки). На безплатному тарифі інтервал моніторингу може бути 30 або 60 хвилин, протоколи — HTTP, POP3, SMTP, FTP, SSL, DNS, TCP, Ping, Content, HTTP Password Protection.
 • Hyperspin.com (вони ж Wembot.com и Rootinternet.co.uk) — платні сервіси. Повний набір стандартних можливостей (ping, HTTP, HTTPS, FTP, SSH, SMTP, DNS, POP3, IMAP, MySQL, повідомлення на e-mail та SMS, 13 точок моніторингу). Вартість рахується індивідуально, наприклад моніторинг 1 сайта на 1 порту раз в 15 хв коштує $2/місяц, а відправка 1 SMS-$0.20.
 • Site24?7.com — сервіс доволі зручний, але теж платний. Є безплатний сильно обмежений тариф з інтервалом мониторингу раз в годину, але з можливістю замірів швидкості відклику.
 • Internetseer.com — практично те саме, безплатний тариф дозволяє проводити моніторинг доступності раз в годину, решта з гроші.
 • Mon.itor.us — дуже потужний і функціональний сервіс моніторингу сайтів, сервісов і навіть мереж. Купа можливостей (HTTP, HTTPS, FTP, SIP,IMAP, SMTP, POP3 на будь-який порт, TCP чи UDP порт, DNS, Ping) і звітності, моніторинг з 3 точок, опит сайтів кожні 30-45 хв, попередження висилаються на e-mail, ICQ, YIM, MSN, GTalk, SMS. Можна скачати і встановити програму-агент (під Windows), який окрім моніторингу процесів, пам’яті та HDD самого ПК може виступати в ролі ще однієї точки запитів (HTTP та Ping). Має платну преміум-частину — Monitis.com.
 • AreMySitesUp.com на безплатному тарифі обіцяє перевіряти сайт раз в годину чи швидше і повідомляти у випадку проблем, при можливості з аналізом їх причин.
 • BasicState.com — корисний і безплатний сервіс. Кожні 15 хвилин він намагається визначити адресу сайта через DNS (resolve), встановити HTTP-з’єднання та отримати даны. При виникненні помилок сервіс відправить повідомлення про помилку, етап на якому вона виникла і її характер. Дозволяє моніторити UNLIMITED сайтів.
 • Montastic.com — безплатний, простий та ефективний. Дозволяє перевіряти до 100 сайтів, має 2 точки моіиторингу та інтервал перевірок ~ 10 минут.  Вміє формувати звіт у вигляді RSS-каналу(!).
 • UptimeInspector.ru – платний сервіс з великою кількістю послуг і складна схема підрахунку їх вартості.

Ну ось - зроблено :)  Треба обов’язково щось спробувати і потестувати, але першою буде Яндекс.Метрика

  Кілька думок про цей запис

  ELECTRIC Липень 25th, 2009 at 8:41 pm

  привіт. переглядав свій рсс рідер і в ньому від тебе надцять рекламних статейок росіський. зайшов на сайт - їх нема. це що за приколи такі?

  Олег Липень 26th, 2009 at 2:01 am

  Так, було таке - записав не ті дані (базу MySQL тд…) в налаштуваннях статей від Liex пізно вночі, а після хорошого сну до обіду побачив що воно вилізло не там де треба і довелось вручну видаляти :(

  Не тримайте свою думку при собі

  Your comment


  Amcaptcha &mdash захист від спаму у Wordpress